Etap diecezjalny XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 roku, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 62 uczestników z naszej diecezji, trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018 w Łodzi. Finalistami etapu diecezjalnego zostali:

I miejse - Darul Karolina z Liceum Ogólnokształcącego w Turku
II miejsce - Osicka Weronika z Liceum Ogólnokształcącego w Turku
III miejsce - Florczak Marta z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Jednocześnie składamy podziękowania Księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, za umożlliwienie przeprowadzenie konkursu, wszelką życzlowość i gościnne przyjęcie. Podziękowania kierujemy również pod adresem ks. Szymona Jastrzębskiego, wikariusza parafii za okazaną pomoc w zorkanizowaniu konkursu.