Zmarł ks. kan. Janusz Gozdalik - był zarażony koronawirusem (aktualizacja)

31 października 2020 r.

Zmarł ks. kan. Janusz Gozdalik - był zarażony koronawirusem (aktualizacja)

W sobotę 24 października rano zmarł ks. kan. Janusz Gozdalik, proboszcz parafii w Korczewie. Przebywał w szpitalu w wyniku zarażenia koronawirusem. Miał 65 lat, w kapłaństwie przeżył 39 lat.

Eksporta do kościoła parafialnego w Korczewie nastąpi w środę 4 listopada o godz. 16.00. Następnie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. żałobna.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 5 listopada w Korczewie. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po niej, zmarły kapłan spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ze względu na stan epidemii uroczystość pogrzebowa odbędzie się z zachowaniem obowiązujących limitów udziału osób w zgromadzeniach liturgicznych w kościołach i pogrzebach na cmentarzu.

Ze względów zagrożenia epidemii, bardzo prosimy Księży z diecezji o odprawienie Mszy świętej w intencji + Księdza Kanonika Janusza Gozdalika we własnych parafiach. Prosimy o udział w pogrzebie Kapłanów z rocznika święceń – 1981, Przedstawicieli Kurii Diecezjalnej i Seminarium, oraz Kapłanów dekanatu zduńskowolskiego.

Wieczny odpoczynke racz mu dać, Panie...