Zduńska Wola: III Tydzień Dla Życia pod hasłem „Polska rodziną silna”

16 kwietnia 2018 r., Anna Cieślak

Zduńska Wola: III Tydzień Dla Życia pod hasłem „Polska rodziną silna”

W dniach 7-15 kwietnia br. w Zduńskiej Woli zorganizowano III Tydzień Dla Życia pod hasłem „Polska rodziną silna”.

Pierwszym punktem programu był udział reprezentantów Stowarzyszenia w Pielgrzymce Obrońców Życia na Jasną Górę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafiach zduńskowolskich pod wezwaniem: Wniebowzięcia NMP, św. Antoniego z Padwy, św. Pawła Apostoła przeprowadzono zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Włocławskiej, podczas której łącznie zebrano ponad 6 500 zł i 115 euro oraz wiele produktów żywnościowych i kosmetycznych.

W dniu 25 marca, Zduńskowolanie uczestniczyli we Mszy Świętej w parafii św. Maksymiliana,której przewodniczył ks. prał. Ryszard Kucharski. Podczas Eucharystii wiele osób złożyło przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W dniach 10 i 11 kwietnia na sali widowiskowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli, uczniowie lokalnych szkół jak i mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Prawda o człowieku”, wystawioną przez uczniów miejscowych szkół, którego reżyserem i scenarzystą był Ryszard Cyran. Przedstawienie opowiadało historię kilku osób realizujących swoje marzenia i zainteresowania, pomimo indywidualnych ograniczeń, czy presji ze strony środowiska.

Niezwykle ubogacający i pouczający był wykład państwa Anny i Leszka Putyńskich (psychologów i autorów licznych publikacji) pt. „Sztuka rozmawiania - sztuką kochania, czyli o tym jak rozmawiać w rodzinie”, który miał miejsce 13 kwietnia w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana. Specjaliści przybliżyli między innymi problemy związane z prawidłową komunikacją w relacjach ludzkich oraz sposoby rozwiązywania konfliktów w rodzinie.

Ostatnim punktem Tygodnia była „Niedziela Dla Rodziny” zorganizowana 15 kwietnia w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz. Tego dnia miał miejsce finał VI Edycji Konkursu Plastycznego Stowarzyszenia dla Życia i Rodziny pt. „Polska rodziną silna” pod patronatem Starosty Zduńskowolskiego i wręczenie nagród laureatom oraz projekcja filmu: „Ze wszystkich sił”.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii uczniowie szkół podstawowych z klas I-IV:

Lena Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu (I miejsce),
Klaudia Musialska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu (II miejsce),
Amaya Pachny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu (III miejsce).

W kategorii uczniowie szkół podstawowych z klas V-VII i klas gimnazjalnych:

Dawid Jankowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi  w Zduńskiej Woli (I miejsce),
Martyna Skiba ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli (II miejsce)
oraz ex aequo Anna Przygodzka ze Szkoły Podstawowej w Rossoszycy
i Wiktoria Markiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli (III miejsce).