Włocławek: Rozstrzygnięto konkurs „Czy znasz Ewangelię według świętego Łukasza?”

25 kwietnia 2018 r.

Dnia 24 kwietnia br. odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych, pt. „Czy znasz Ewangelię według świętego Łukasza?”, zorganizowanego przez parafię św. Maksymiliana oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Włocławku. Wydarzenie to Honorowym Patronatem objęli: ks. biskup Wiesław Mering, dr Joanna Borowiak - poseł na Sejm RP, Marek Gralik kurator Kujawsko-Pomorski, dr Marek Wojtkowski - prezydent Włocławka;  Rafał Sobierajski - przewodniczący Rady Miasta Włocławka.

Do tegorocznej edycji przystąpili uczniowie 24 szkół podstawowych z diecezji włocławskiej, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VII.

Zmagania odbywały się w dwóch etapach: pierwszy (wewnątrzszkolny) odbył się 9 lutego br., natomiast 24 kwietnia, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławka, odbył się drugi etap konkursu, do którego przystąpiły 42 osoby.

Pisemny test zawierający 30 szczegółowych pytań oraz następująca po nim część ustna, wyłoniła zwycięzców:

W kategorii klas IV-V

• I miejsce: Stanisław Szojda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie, parafia bł. Michała Kozala BM w Lipnie;
  • II miejsce: Jakub Michalak ze Szkoły Podstawowej w Lubieniu Kujawskim, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim;
  • III miejsce: Marcin Buchalski ze Szkoły Podstawowej w Maliszewie, parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzeźnie k. Lipna.

W kategorii klas VI - VII

• I miejsce: Zuzanna Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Radziejowie;
  • II miejsce: Weronika Robaczewska ze Szkoły Podstawowej w Cypriance, parafia św. Jakuba Ap. w Chełmicy Dużej;
  • III miejsce: Kacper Wieczorkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Na zakończenie Marek Wódecki, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego złożył wszystkim gratulacje oraz zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, którego tematem będzie Ewangelia według św. Jana.