Włocławek: I rocznica wprowadzenia relikwii św. Rity do włocławskiej fary

23 maja 2023 r., tekst: ks. ŁM; foto: DD

Włocławek: I rocznica wprowadzenia relikwii św. Rity do włocławskiej fary

W poniedziałek, 22 maja, gdy Kościół wspomina św. Ritę, w parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku miało miejsce modlitewne czuwanie czcicieli świętej z Cascii.

Równo rok temu biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wprowadził do świątyni relikwie patronki trudnych spraw i od tego czasu systematycznie rozwija się jej kult, a do włocławskiej fary przybywają wierni nie tylko z Włocławka, ale również z dalekich zakątków diecezji.

Jak wspomniał podczas Mszy św. ks. dr Piotr Dykowski, miejscowy proboszcz, jego marzeniem było, aby posługa którą pełni, była powiązana ze św. Ritą, którą osobiście czci od kilku lat.

Szczególnym momentem uroczystości było poświęcenie obrazu świętej, namalowanego przez lipnowskiego malarza Zdzisława Ostrowskiego. Po 12 formacyjnych spotkaniach (każdego 22. dnia miesiąca) bez wątpienia można powiedzieć, że św. Rita wyprasza u Boga potrzebne łaski dla Kościoła lokalnego i wiernych, którzy stali się jej przyjaciółmi i których liczba wzrasta z miesiąca na miesiąc.