Włocławek: bp Mering przewodniczył Drodze Krzyżowej w parafii św. Stanisława

28 lutego 2020 r., tekst: ks. SD; foto: ks. JG

Włocławek: bp Mering przewodniczył Drodze Krzyżowej w parafii św. Stanisława

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, w parafii św. Stanisława BM we Włocławku, ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering przewodniczył Drodze Krzyżowej sprawowanej w intencji Kościoła, Ojczyzny, świętości rodzin i w intencji ofiar obrzydliwego grzechu pedofilii; o łaskę pokuty i miłosierdzia dla sprawców a uzdrowienie i pokój dla ofiar.

Przynagleniem do tego były rozważania przy konkretnych stacjach nabożeństwa, w których Pasterz Diecezji ukazał rzeczywistość zdrady, odrzucenia, samotności, a z drugiej strony ludzkiej zawiści, zazdrości i odrzucenia Miłosierdzia Bożego. W blasku krzyża, obecnego w procesji Drogi Krzyżowej na wydarzeniu „Polska pod Krzyżem”, dziś wyeksponowanego i adorowanego w centrum świątyni stanisławowej, Biskup Włocławski ukazał ludzkie ograniczenia, słabości ale i odwagę w dźwiganiu Krzyża wielu oddanych chrześcijan; na kanwie św. Szymona z Cyreny, św. Weroniki i Matki Bożej Ksiądz Biskup pokazał sens spotkania z Chrystusem, bliskości z Nim i nawrócenia, które jest owocem takiego kontaktu.

Wszystkim zebranym: prezbiterom, wiernym świeckim, młodzieży i starszym – Pasterz pobłogosławił na czas rekolekcji, Wielkiego Postu, przywołując św. Jana Pawła II – wielkiego obrońcę życia, promotora cywilizacji świętości i Miłosierdzia.