Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio w parafii św. Wita w Tuliszkowie

12 października 2020 r.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio w parafii św. Wita w Tuliszkowie

W niedzielę 11 października 2020 r. odbyło się uroczyste przekazanie naszej parafii relikwii Świętego Ojca Pio. Relikwie przekazał o. Roman Rusek - Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Uroczyste wprowadzenie relikwii dokonało się podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Ks. prob. Stanisław Nowak przyjął relikwie z największą czcią i szacunkiem. Witając imieniu rodzin, małżeństw i osób samotnych relikwie św. Ojca Pio, ks. proboszcz powiedział między innymi; „w tym małym kawałku bandaża zanurzonego w Twojej krwi, widzimy duchowo Ciebie, i prosimy, aby Twoje relikwie mobilizowały nas do nawróceń, dobrych natchnień i posłuszeństwa wobec woli Bożej, abyś prowadził nas Bożą drogą, abyśmy nie ulękli się przeciwnościom i zasadzkom szatana. Abyśmy cierpliwie i odważnie czynili dobro, o które prosił nas Jezus, nasz Zbawiciel.

W homilii o. Roman przybliżył postać Świętego. Zwrócił uwagę, że dla Świętego Ojca Pio spowiedź stała się głównym zajęciem. Wypełniał tę posługę, wnikliwie przyglądając się duszom penitentów. Był bardzo wymagający. Nie znosił ludzi, którzy przychodzili do niego jedynie z ciekawości. Wierzących zapraszał do częstej spowiedzi. Mawiał: „Nawet, jeśli pokój był zamknięty, po upływie jakiegoś czasu konieczne jest jego odkurzenie”. Ojciec Pio był podobny do Chrystusa przede wszystkim dlatego, że w pełni powierzył się Jego służbie: razem z Chrystusem był kapłanem i ofiarą. Oddał się Bogu dla ratowania dusz. Wiedział on, kiedy penitenta trzeba pocieszyć, a kiedy nim wstrząsnąć, aby stał się bardziej pokorny wobec siebie i ufny w Boże miłosierdzie.

Na zakończenie Mszy św. wszyscy otrzymali pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Świętego Ojca Pio, na którego odwrocie znajdowała się modlitwa do św. Ojca Pio polecająca się Jezusowi. Z okazji wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio powstały dwie nowe Żywe Róże Dziecięce, które będą się modlić w intencji rodzin naszej parafii, aby panowała w nich zgoda, pokój, miłość oraz szacunek do życia. Dziecięca Żywa Róża Różańca dołączyła do 17 Róż Żywego Różańca, w których modlą się osoby dorosłe. Jedna z nich, Róża św. Ojca Pio modli się w intencji dusz czyścowych.