Tuliszków: Kurs „Filip” dla młodzieży

16 kwietnia 2018 r., Aleksandra Perzyńska

Tuliszków: Kurs „Filip” dla młodzieży

Przyjęcie sakramentu bierzmowania jest jednym z najważniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Aby móc go przyjąć świadomie konieczne jest dobre przygotowanie. Młodzież z Tuliszkowa zdając sobie sprawę z istoty i znaczenia tego sakramentu, z ogromną radością wzięła udział w Kursie „Filip”, zorganizowanym w sobotę, 14 kwietnia, przez wikariuszy posługujących w tuliszkowskiej parafii: ks. Rafała Marczewskiego i ks. Piotra Sowałę.

Celem kursu było ukazanie młodzieży podstawowej prawdy wiary, jaką jest przede wszystkim Boża miłość do każdego człowieka. Młodzi mieli okazje zatrzymać się i spojrzeć na swoje życie z perspektywy Bożego planu.

Szczególnie wzruszającym momentem była chwila, kiedy każdy mógł podejść do krzyża i złożyć Bogu to wszystko, co w jego sercu jest słabe, grzeszne, niedoskonałe. Ten symboliczny gest pozwolił lepiej zrozumieć prawdę, jak trudne jest oddanie swojego życia Bogu i zawierzenie Jego opatrzności. Będąc świadomym, że Duch Święty jest nierozerwalnie związany z sakramentem bierzmowania, uczestnicy starali się poświęcić szczególną uwagę Trzeciej Osobie Boskiej, po to aby już wkrótce móc cieszyć się darami Ducha Ożywiciela. Oczywiście nie zabrakło czasu na rozrywkę i rozmowy w miłej atmosferze.

Organizatorzy wyrazili radość, że młodzież parafii św. Wita w Tulilszkowie chce każdego dnia na nowo otwierać się na Bożą miłość. „Wierzymy, że owoce tego kursu, pozwolą tym młodym w bardziej świadomy sposób przeżyć przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, które w naszej parafii będzie miało miejsce 7 maja” podkreślają miejscowi duszpasterze, przypominając, że tego dnia, podczas Mszy pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa zostaną również wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.