Toruń: bp Mering uczestniczył w dziękczynieniu za święcenia biskupie swojego alumna

1 czerwca 2019 r., tekst: ks. JB; foto: www.diecezja-torun.pl

Ostatni i sługa - eschatos kai diakonos - te słowa towarzyszą nowemu arcybiskupowi Tymonowi Chmieleckiemu, nuncjuszowi apostolskiemu w Gwinei i Mali, który 1 czerwca przewodniczył dziękczynnej Eucharystii w rodzinnym Toruniu.

Wśród zaproszonych gości był także ks. bp Wiesław Mering, który przed laty uczył filozofii młodego alumna Tymona.

Oprócz biskupa włocławskiego Mszę św. koncelebrowali: abp nuncjusz Salvatore Pennacchio, abp Józef Kowalczyk, bp Wiesław Śmigiel, bp Andrzej Suski, bp Józef Szamocki oraz kilkudziesięciu kapłanów. Toruńską katedrę wypełnili krewni, przyjaciele, siostry zakonne oraz przedstawiciele władz z prezydentem miasta na czele.