Postulanci z Warty na Wieczorze Miłosierdzia w sieradzkiej bazylice

8 marca 2019 r., tekst i foto: ks. KM

Postulanci z Warty na Wieczorze Miłosierdzia w sieradzkiej bazylice

Tradycyjnie, w pierwszy czwartek miesiąca (7 marca br.), wspólnota parafialna Wszystkich Świętych w Sieradzu uczestniczyła w Wieczorze Miłosierdzia z Janem Pawłem II. Tym razem szczególnymi gośćmi wydarzenia byli postulanci ze zgromadzenia ojców bernardynów z Warty. Sześciu braciom towarzyszył ich opiekun i wychowawca - o. Wenanty Kamiński.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Następnie, w kaplicy Matki Bożej - „Sieradzkiej Sykstynie”, miał miejsce ciąg dalszy wyjątkowego wieczoru. Wszystkich zebranych powitał ks. inf. Marian Bronikowski, proboszcz parafii. Wyraził on swoją radość z przyjęcia zaproszenia przez „sąsiadów z Warty”, którzy przybyli, aby podzielić się osobistym świadectwem spotkania z Papieżem Polakiem.

Jako pierwszy głos zabrał o. Wenanty. Przybliżył on zebranym wspomnienia ze spotkań z ówczesnym kard. Karolem Wojtyłą, który do 1978 roku wizytowal jego rodzinną Parafię w Żywcu (do 1991 roku należącą do archidiecezji krakowskiej). W dalszej części wypowiedzi znalazły się także wspomnienia z osobistych spotkań z Ojcem Świętym podczas papieskich pielgrzymek do Polski, a także z udziału zakonnego wychowawcy w uroczystości beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II.

Następnie dwaj bracia postulanci podzielili się świadectwem własnego powołania, na które ogromny wpływ wywarła niepowtarzalna duchowość Papieża Polaka.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo udzielone przez o. Wenantego.