Pierwsza rowerowa pielgrzymka z Tuliszkowa do Lichenia

29 sierpnia 2018 r., kl. Wojciech Thiel

Pierwsza rowerowa pielgrzymka z Tuliszkowa do Lichenia

28 sierpnia 2018 roku 24-osobowa grupa pielgrzymów pod kierownictwem Księży wikariuszy z Tuliszkowa: ks. Rafała Marczewskiego oraz ks. Piotra Sowały wyruszyła pierwszy raz na rowerach do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 8.30 wspólną modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił ks. prałat Stanisław Nowak, proboszcz parafii św. Wita w Tuliszkowie. Główną intencją pielgrzymki była sprawa powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Trasa licząca 43 kilometry, wysiłek związany z jej pokonaniem, i drobne problemy techniczne nie pozbawiły uczestników zapału, wręcz przeciwnie, motywowały do dalszej walki z kilometrami, sprzętem i samym sobą.

Około godziny 13.00 pielgrzymi dotarli do celu. We wspólnej modlitwie przed cudownym obrazem ofiarowali swoje intencje i trudy drogi. Po krótkim odpoczynku i pokrzepiającym posiłku trzeba było wyruszyć w drogę powrotną, by jeszcze tego samego dnia dojechać do domu.

Łącznie pielgrzymi przebyli ponad 80 kilometrów. Miła atmosfera oraz dopisująca pogoda pozwalały zapomnieć o zmęczeniu. Rowerowa pielgrzymka była przykładem dla młodzieży i nie tylko, jak można spędzić owocnie wakacyjny czas razem z Bogiem i Jego Matką.