Osiek Wielki: różańcowy dzień skupienia

29 października 2019 r., ks. TW

Osiek Wielki: różańcowy dzień skupienia

W niedzielne popołudnie, 27 października br., w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Osieku Wielkim, odbył się dzień skupienia róż różańcowych. W dniu skupienia uczestniczyło około 480 osób.

Dzień skupienia rozpoczęła śpiewana przez zespół muzyczny „Góra Syjon” z Koła koronka do Miłosierdzia Bożego, po której konferencję na temat modlitwy różańcowej wygłosił ks. Paweł Pokora, ojciec duchowny WSD we Włocławku. Podczas katechezy zostały przedstawione liczne przykłady objawień Matki Najświętszej, w których nieustannie zachęca ludzi do modlitwy różańcowej, a także gorące zalecenia wielu papieży, aby odmawiać tę przepiękną modlitwę, poświęconą Niepokalanej. Ks. Pokora powiedział, że każde Zdrowaś Maryjo przywołuje Królową Niebios, Tę, która jest pełna Łaski i jest zawsze najbliżej Miłosiernego Boga. Łaska, to obecność Stwórcy, dlatego Maryja jest cała wypełniona Bogiem. Zachęcając wszystkich do modlitwy ksiądz egzorcysta zapewnił, że żadna szczera modlitwa nie pozostaje bez odpowiedzi, choć nie raz tego nie zauważamy. Drugim prelegentem był o. Stanisław Jarosz, przeor brdowskiego klasztoru, który mówił o miłości Boga do każdego człowieka.

Punktem kulminacyjnym dnia skupienia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Tobiasz Winnicki, główny organizator tychże różańcowych rekolekcji.

W homilii ks. Paweł Pokora nawiązał do Ewangelii o faryzeuszu i celniku. Homilista pytał: „ufam sobie czy ufam Bogu?” Kaznodzieja wyakcentował, jak istotna i nieodzowna w życiu chrześcijanina jest cnota pokory.

Bezpośrednio po Mszy św. odbyło się nabożeństwo różańcowe.

Ostatnim punktem programu była wspólna agapa zorganizowana przez zelatorów i Księdza Wikariusza.