Mikołajkowy korowód świętych w Ślesinie

7 grudnia 2022 r., ks. ŁK

Mikołajkowy korowód świętych w Ślesinie

Parafialne świętowanie ku czci św. Mikołaja w ślesińskiej parafii przedłużone zostało do 7 grudnia, kiedy w miejscowym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miał miejsce „bal świętych”. Dla najmłodszych parafian była to okazja do nauki przez zabawę. Bal – korowód świętych sprawił, że uczestnicy nie tylko przebierali się w postaci swoich patronów bądź ulubionych świętych, lecz również potrafili przedstawić najważniejsze wydarzenia z ich życiorysów. Spotkanie poprowadził żywiołowy i pomysłowy wodzirej Michał Piekarski.

Tym, co charakteryzowało biskupa Miry była pomoc niesiona najbardziej potrzebującym. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z rodzicami ożywieni przykładem świętego patrona parafii włączyli się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”, której celem jest wsparcie domów dziecka, hospicjów i domów samotnej matki. Wydarzenie to było dopełnieniem uroczystości odpustowych ku czci św. Mikołaja w Ślesinie, które miały miejsce 6 grudnia. Tego dnia uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Leszek Rybka, proboszcz parafii.