Listopadowe „Trzeźwienie przez kulturę” w Koninie (zaproszenie)

20 listopada 2018 r.

Listopadowe „Trzeźwienie przez kulturę” w Koninie (zaproszenie)

W ostatnią niedzielę miesiąca, 25 listopada o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie-Morzysławiu  sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, wystąpi z autorskim programem pieśniarz Marek Andrzejewski. Na recital zapraszamy do auli pod plebanię!

Zaproszony artysta to autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Obchodzi w tym roku jubileusz ćwierćwiecza pracy artystycznej. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z nurtem piosenki autorskiej, poetyckiej, z Krainą Łagodności - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka łączy elementy jazzu, folku, bossa novy i ballady. Ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter”  (2003) „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018 najnowsza!) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. Do Konina przywiezie swój autorski program!

Projekt współfinansowany jest przez miasto i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”. Na koncert wstęp wolny!

Anna Wysocka
Tygodnik „Adalbertus”