Licheń. Modlitwa za osoby żyjące w związkach niesakramentalnych (zapowiedź)

2 sierpnia 2019 r.

Licheń. Modlitwa za osoby żyjące w związkach niesakramentalnych (zapowiedź)

Dzień modlitw w intencji osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia 2019 r.

„Osoby te pozostają we wspólnocie Kościoła i nie powinny czuć się odłączone czy odrzucone.” – przekonuje ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Kościół zachęca je do słuchania Słowa Bożego, uczestniczenia we Mszy Świętej, do wytrwania w modlitwie i wychowywania dzieci w wierze chrześcijańskiej, do pielęgnowania ducha i czynów pokutnych, ażeby w ten sposób z dnia na dzień wypraszali sobie u Boga łaskę. „Kościół jest dla nich miłosierną matką, podtrzymując ich w wierze i nadziei” – dodaje marianin, zapraszając osoby żyjące w związkach niesakramentalnych wraz z ich rodzinami i przyjaciółmi do wspólnej modlitwy w pierwszą niedzielę sierpnia.

Główna Msza Święta odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.00 przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w bazylice. Po mszach o godzinie 10.00 i 12.00 w świątyni będzie można wysłuchać świadectw małżeństw, które żyły w związku niesakramentalnym, a następnie zdecydowały się na ślub kościelny.

Od piątku do niedzieli w licheńskim domu pielgrzyma „Arka” trwają rekolekcje maryjne dla małżeństw sakramentalnych i osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Ich temat to: „Wierność imieniem miłości”. Prowadzi kustosz sanktuarium.

W Sanktuarium istnieje Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można porozmawiać z księdzem, psychologiem bądź doradcą życia rodzinnego. Na spotkanie w budynku CPR znajdującym się nieopodal Golgoty, można się umówić dzwoniąc pod numer 63 270 81 32 lub pisząc na adres pomoc@lichen.pl.

Justyna Zacharek
Biuro Prasowe Sanktuarium