Licheń. Konwent prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów

21 listopada 2018 r., Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium

Licheń. Konwent prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów

20 listopada br. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym rozpoczął się konwent prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów. Temat, nad którym przez najbliższe trzy dni pochylać się będą ojcowie konwentualni, brzmi: „Konstytucje jako reguła życia Ewangelią naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

O godz. 12.00 uczestniczący w spotkaniu kapłani modlili się wspólnie podczas Mszy św. koncelebrowanej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, który powiedział, iż „konwent jest wspólnym poszukiwaniem woli Boga na dzisiaj”. Homilię podczas celebracji wygłosił ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC.

W konwencie, który odbywa się w domu pielgrzyma „ Arka” uczestniczą przełożeni domów zakonnych należących do Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów oraz zaproszeni goście.