Koncert UWIELBIENIE we Włocławku

31 maja 2018 r., ks. Marcin Idzikowski

Koncert UWIELBIENIE we Włocławku

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej przy współpracy z Województwem Kujawsko-Pomorskim, Urzędem Miasta Włocławek, Starostwem Powiatowym we Włocławku oraz Fundacji „ANWIL” dla Włocławka i Fundacji PZU, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zorganizował IX koncert „UWIELBIENIE”, który odbył się w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku, o godzinie 20.00. Koncert zgromadził blisko 4000 osób.

Honorowy patronat nad koncertem objął J. E. Bp Wiesław Alojzy Mering,
biskup włocławski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr
Całbecki, Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski oraz Starosta Włocławski Kazimierz Kaca. Koncert został współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Miasta Włocławek oraz Starostwa Powiatowego we Włocławku. Kolejny rok koncert „Uwielbienie” był również współfinansowany ze środków Fundacji „ANWIL dla Włocławka” oraz Fundacji PZU.

Tegoroczny koncert miał szczególny charakter. Odbywał się w roku setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dlatego podczas koncertu dziękowaliśmy Bogu za tę wolność, którą możemy się cieszyć, prosząc jednocześnie o jej umocnienie.
Wyjątkowy charakter koncertu wynikał jeszcze z jednego faktu. Na prośbę Księży ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, decyzją naszego Księdza Biskupa Ordynariusza, 9 kwietnia br. w naszej diecezji rozpoczęła się Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień na górze Gargano we Włoszech. Od tego czasu figura nawiedziła już 48 parafii naszej diecezji, a do zakończenia peregrynacji, z końcem lipca, św. Michał w wizerunku cudownej figury odwiedzi ponad 100 parafii. Koncert „Uwielbienie” wpisał się także w trasę peregrynacji. Na początku, w uroczysty sposób, została wniesiona figura najważniejszego spośród aniołów, obdarzonego przez Boga szczególnym zaufaniem, św. Michała Archanioła, anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. To on poprowadził zgormadzonych na koncercie w tym uwielbieniu, gdyż jego imię „Któż jak Bóg”, zwraca nasze myśli, uczucia i wolę do Boga, uświadamiając nam, że nikt ani nic nie może się z Nim równać, że nic i nikt ponad Boga!

Licznie zebrani wierni, wspólnie uwielbiali Pana razem ze świętym Michałem Archaniołem, oddając Bogu chwałę i cześć i moc i dziękczynienie.