Kłodawa: Dzień Pięćdziesiątnicy w duchu franciszkańskim

21 maja 2018 r., ks. Sławomir Sobiech

Kłodawa: Dzień Pięćdziesiątnicy w duchu franciszkańskim

20 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na zaproszenie ks. proboszcza prałata Jerzego Dylewskiego, w kłodawskiej wspólnocie gościł o. Radosław Tomczak OFM, wykładowca muzyki kościelnej w WSD w Łodzi-Łagiewnikach, wraz z grupą kleryków franciszkańskich.

Ojciec Tomczak w swoich homiliach mówił o działaniu, skutkach i owocach Ducha Świętego w naszym życiu. „Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego. Jego niewidzialna moc, przemienia nasze serca”, apelował.

Podczas Mszy Świętych, bracia klerycy dzielili się świadectwem swojego zakonnego powołania, a po wieczornej Eucharystii poprowadzili medytację poświęconą Matce Bożej, inspirowaną tekstami homilii św. Antoniego Padewskiego, połączoną z pięknym wykonaniem śpiewów chorałowych.