Jesienny projekt „Trzeźwienia przez kulturę” (zaproszenie)

25 października 2018 r., Anna Wysocka

Jesienny projekt „Trzeźwienia przez kulturę” (zaproszenie)

W nadchodzącą niedzielę miesiąca, 28 października, o godz. 18.00, sprawowana będzie Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach. Przewodniczyć jej będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii, organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę zapraszają na jesienny koncert znakomitego duetu gitarowego, który tworzy dwóch braci Marek i Adam Mikulscy.

Obaj urodzeni we Wrocławiu, absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary Tadeusza Wybrańca. Adam już jako student został stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W latach 90-tych obaj zostali laureatami wszystkich najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych solowych konkursów gitarowych odbywających się w Polsce. Jako kompozytorzy, twórcy aranżacji i akompaniatorzy przez wiele lat współpracowali również z artystami wywodzącymi się z nurtu piosenki literackiej. Aktualnie oprócz regularnej pracy koncertowej w swoich miastach i regionach działają na rzecz rozwoju gitarystyki, prowadząc z dużymi sukcesami ożywioną działalność pedagogiczną.

Jesiennym koncertem muzyki klasycznej duet wprowadzi nas w czas zadumy i refleksji listopadowej. Projekt współfinansowany jest ze środków miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości.