Ewangelizacja Włocławka (zapowiedź)

28 sierpnia 2018 r.

Ewangelizacja Włocławka (zapowiedź)

W niedzielę, 2 września br., będzie miała miejsce ewangelizacja Włocławka.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w bazylice katedralnej o godz. 10.00, której przewodniczył będzie J.E. ks. bp Stanisław Gębicki. Po Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy wyruszą z Radosną Nowiną na ulice miasta. Obszar docelowy obejmuje część dekanatu włocławskiego I.

Wśród form ewangelizacji nie zabraknie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami i obwieszczania Radosnej Nowiny, pukania do domów i mieszkań, modlitwy wstawienniczej zgłaszających taką potrzebę, zaproszeń do włocławskich wspólnot i na rekolekcje planowane we włocławskich parafiach, a także radosnego śpiewania.

Zakończenie planowane jest na godz. 17.00 w kościele św. Witalisa (WSD), gdzie będzie miało miejsce uwielbienie Pana Boga, podsumowanie wydarzenia i gdzie uczestnicy będą dzielić się swoimi świadectwami z tego dnia.

Do uczestnictwa zaproszone są – poza osobami duchownymi – świeckie wspólnoty i osoby, które posiadają formację w zakresie ewangelizacji bezpośredniej i znajomość kerygmatu, po wcześniejszym zgłoszeniu się do organizatorów.

Szczegółowe informacje można uzyskać u koordynatorów wydarzenia z ramienia Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej:

• ks. Piotra Stoleckiego, tel. 609 076 919, e-mail: piotrstolecki@wp.pl;
• Jacka Bargielskiego, tel. 663 250 700, e-mail: Jacek@bargielski.pl.