Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

28 lutego 2019 r.

Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 27 lutego 2019 roku, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Święty Jacek – wzór ewangelizacji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 51 uczestników z naszej diecezji, trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 28-30 marca 2019 roku w Opolu. Finalistami etapu diecezjalnego zostali:

I miejsce
Aleksandra Świtalska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce
Danuta Maćkowiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie
Faustyna Racinowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Jednocześnie składamy podziękowania Księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, za umożliwienie przeprowadzenie konkursu, wszelką życzliwość i gościnne przyjęcie. Naszą wdzięczność kierujemy również pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Wydawnictwu Jedność oraz Wydawnictwu św. Wojciecha z Poznania.