Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sieradzu (zapowiedź)

26 lutego 2018 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sieradzu (zapowiedź)

W tym roku, dzięki Rycerzom Kolumba działającym przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Na rozpoczęcie, 23 marca o godz. 21:30, zostanie odprawiona Msza święta w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Po Mszy św. pątnicy wyjdą na 41 km trasę: Sieradz – Chałupki – Chojne – Dębina – Sokołów – Dąbrowa Wielka – Jeziory – Górka Kłocka – Zapusta Mała – Charłupia Mała.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą mapy lub aplikację z opisem trasy, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania. Wędrówka kończy się rano dotarciem do Sanktuarium Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.