Bp Wętkowski na Jasnej Górze: bądźmy wdzięczni za dobro otrzymane od Boga

22 marca 2023 r., ks. AT

Bp Wętkowski na Jasnej Górze: bądźmy wdzięczni za dobro otrzymane od Boga

Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem w diecezji włocławskiej nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, 22 marca, o godz. 7.00, ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

W homilii zwrócił uwagę, że choć Pan Jezus dokonał coś dobrego – uzdrowił sparaliżowanego człowieka – „Żydzi prześladowali Jezusa, bo uczynił to w szabat”. W tym kontekście wskazał na analogiczne postawy w dzisiejszym świecie, gdzie człowiek niekiedy szuka pretekstu, aby oczywiste dobre czyny zdyskredytować. Zwrócił też uwagę na roszczeniową postawę współczesnego człowieka. – Taka roszczeniowa postawa przenoszona jest też na Kościół i na Boga: Jesteś dobry, jak zrobisz to, co ja chcę – mówił homilista, zachęcając do refleksji nad ilością dobra w życiu słuchaczy i sposobami odpowiadania na dobro otrzymane z ręki Boga.

Msza św., z udziałem m.in. prezbiterów z diecezji włocławskiej, transmitowana była przez TVP 1 oraz media jasnogórskie.

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 900-lecie diecezji rozpocznie się 22 kwietnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Msza św. inaugurująca te wydarzenia, z udziałem biskupów, prezbiterów i wiernych, sprawowana będzie o godz. 11.00.