Bp Mering spotkał się z młodzieżą diecezji udającą się na ŚDM w Panamie

29 września 2018 r., tekst; ks. PP; foto: ks. JG

Bp Mering spotkał się z młodzieżą diecezji udającą się na ŚDM w Panamie

W sobotę, 29 września, w Domu Biskupim we Włocławku bp Wiesław Mering gościł młodzież diecezji włocławskiej, udającą się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, w przyszłym roku. W spotkaniu uczestniczyli m. in. ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Włocławskiej, koordynujący przygotowania do ŚDM w Krakowie, ks. prał. Janusz Bartczak, kapelan Biskupa Włocławskiego oraz ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Na początku ks. Przemysław Pilarski, koordynator diecezjalny ŚDM, powitał i przedstawił uczestników spotkania; następnie została omówiona prezentacja multimedialna przybliżająca stan przygotowań do niecodziennego wydarzenia w Panamie; wreszcie przedstawiciele młodych - w imieniu wszystkich udających się na styczniowe spotkanie młodych całego świata z papieżem Franciszkiem - podziękowali Księdzu Biskupowi za honorowy patronat i wsparcie finansowe wylotu diecezjalnej grupy. Na zakończenie Pasterz Kościoła włocławskiego zachęcił młodych do promocji Polski i diecezji włocławskiej w Panamie, a przede wszystkim świętych pochodzących z jej terenu.

Wieczorem tego samego dnia, we Wrześni odbyło się spotkanie młodzieży pięciu diecezji (gnieźnieńskiej, bydgoskiej, toruńskiej, płockiej i włocławskiej), wybierającej się do Panamy na ŚDM. Spotkanie to wpisało się w archidiecezjalne obchody uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki i stanowiło okazję do zaprezentowania grup udających się na światowe święto młodych oraz promocji województwa kujawsko-pomorskiego w ramach akcji „Z Kujaw do Panamy”. W tym miejscu należy zauważyć, że województwo kujawsko-pomorskie  również wsparło finansowo młodych uczestników światowego wydarzenia.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w styczniu 2019 r. Diecezję włocławską będzie reprezentowała grupa dwunastu osób, w skład których wejdzie dwóch księży, jeden kleryk i dziewięcioro młodych przedstawicieli diecezji.