Bp Mering i bp Gębicki podzielili się opłatkiem z księżmi seniorami

23 grudnia 2018 r., ks. AN, zdjęcia ks. JB

Bp Mering i bp Gębicki podzielili się opłatkiem z księżmi seniorami

23 grudnia w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku-Michelinie tradycyjnie już Księża Biskupi spotkali się księżmi seniorami diecezji włocławskiej na dzieleniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach. Zebranych na świątecznym spotkaniu powitał dyrektor domu ks. prał. Lech Król.

W domowej kaplicy ks. bp Wiesław Mering przewodniczył Nieszporom. W słowie skierowanym do najstarszej grupy prezbiterów Pasterz Diecezji zwrócił uwagę na wymowę Adwentu, przepełnionego tęsknotą i nadzieją na przyjście Pana, okresu niezwykle wymownego zwłaszcza w życiu osób starszych, w tym kapłanów. Komentując przytoczony przez siebie wiersz ks. Pasierba, Ksiądz Biskup zaznaczył, że gdy starszego księdza, który jak by się wydawało spełnił już swoje zadania, ogarnia poczucie może bezużyteczności, może opuszczenia, gdy doskwierają mu choroby i fizyczna słabość, pocieszyć i dodawać otuchy może ta pewność, że „dla Pana Jezusa zawsze jesteśmy tymi młodymi, odważnymi, gorliwymi młodzieńcami z dnia święceń kapłańskich, bliskimi Jego Sercu, o ile wierni jesteśmy przyrzeczeniom, które wówczas jemu złożyliśmy”. Życzył kapłanom seniorom poczucia tej ciągłej bliskości Boga, której doświadczamy zwłaszcza w betlejemską noc.

Po Nieszporach dyrektor domu ks. prał. Lech Król złożył życzenia ks. bp. Wiesławowi Meringowi i ks. bp. Stanisławowi Gębickiemu, a następnie Pasterz Diecezji pobłogosławił opłatki, którym obecni na spotkaniu połamali się składając sobie życzenia świąteczne.

Na stole znalazły się już potrawy wigilijne, a wspólnie spędzony czas był okazją do zaśpiewania kilku kolęd.

Po zakończonej wieczerzy Księża Biskupi odwiedzili także pobliski Karmel i złożyli życzenia Siostrom Karmelitankom.