Biskup Włocławski gościł Ministra Rolnictwa

28 maja 2018 r., tekst i foto: ks. AT

Biskup Włocławski gościł Ministra Rolnictwa

28 maja br. ks. bp Wiesław Mering przyjął w Domu Biskupim Krzysztofa Jurgiela, ministra  rolnictwa i rozwoju wsi, który przybył do Włocławka w związku z konferencją zatytułowaną „Instytucje wspierające polskie rolnictwo. Rola Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 we wdrażaniu innowacyjnych technologii polskiej wsi, z uwzględnieniem zadań doradztwa rolniczego”.

W wydarzeniu uczestniczyli: ks. Łukasz Grabiasz - dyrektor Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników, ks. Michał Krygier - kustosz bazyliki katedralnej, Bożena Łozowicka - dyrektor Instytutu Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego, Lidia Lewandowska z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wacław Strobel - dyrektor Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Stefan Pietrzak z tegoż samego instytutu.

Wyjątkowi goście zapoznali się z ważniejszymi wydarzeniami bogatej historii Włocławka, bazyliki katedralnej, Domu Biskupiego oraz mieszczącej się w nim kaplicy.

Nie zabrakło też tematów związanych z bieżącymi problemami kraju, a szczególnie polskiej wsi. Minister rolnictwa zaznaczył, że w niedługim czasie zostanie przedstawiony „Pakt dla obszarów wiejskich”, zawierający zestaw zadań dotyczących polityki wobec wsi, spośród których na pierwsze miejsce wysuwa się kwestia opłacalności produkcji oraz jakości życia na terenach wiejskich.

Krótkie spotkanie zakończyła wspólna fotografia, która - wraz z pamiątkowym wpisem w Księdze Gości Biskupa Włocławskiego - pozostanie trwałym śladem tej wizyty.