15. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa (zapowiedź)

28 marca 2018 r., Fot. K. Jabłoński

W sobotę 7 kwietnia br. obchodzić będziemy liturgiczną rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego.

Uroczysta liturgia dziękczynna za piętnaście lat posługi Księdza Biskupa w diecezji włocławskiej będzie sprawowana w katedrze we Włocławku o godz. 11. Zaproszeni są na nią wszyscy kapłani z diecezji i wierni. Wcześniej, o godz. 10, w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbędzie się okolicznościowy koncert.

Podobnie jak przed piętnastoma laty, w sobotę w oktawie Wielkanocy, w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, prezbiterium Kościoła Włocławskiego gromadzi się wokół swojego biskupa, by dziękować Bogu za lata posługi swojego pasterza. Nasze dziękczynienie łączy się z radosnym Alleluja Kościoła, który uwielbia zmartwychwstałego Pana, źródło życia i nieskończonego miłosierdzia. Uroczystej liturgii w katedrze przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Mering, a homilię wygłosi Ksiądz Biskup Andrzej Suski z Torunia.